Pjaustymas lazeriu
Norite, kad lakštinės medžiagos būtų apdirbamos tiksliai, efektyviai bei ekonomiškai? Pjaustymas lazeriu – puikus pasirinkimas, kuris išpildo šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes ir padeda sukurti norimus gaminius itin sklandžiai.
Kada pasitelkiamas toks pjaustymo būdas?
Lazeriu atliekamas įvairių medžiagų apdirbimas naudingas tuomet, kai siekiama išpjauti sudėtingas, tačiau itin tikslias formas ir visa tai atlikti greitai bei be papildomos jėgos. Taip pat jis pasitelkiamas norint išvengti nereikalingų iškraipymų bei sutaupyti lėšų, kurios būtų išleidžiamos blogai atliktų darbų taisymui arba papildomam apdirbimui.
Kokie pjaustymo lazeriu privalumai?
- Švarus pjūvis
- Aukšta kokybė
- Didelis našumas
- Išskirtinis tikslumas
- Didelis greitis
- Plona pjūvio linija
- Universalus pritaikymas
- Sudėtingų kontūrų pjaustymas
- Mažas terminis poveikis
- Modernumas
- Patogumas
- Nekontaktinis apdirbimas
- Nedidelis energijos sunaudojimas
- Saugumas
Kokie pjaustymo lazeriu privalumai?
Modernaus lazerio pagalba nesunkiai apdirbamos įvairios medžiagos: plienas, spalvoti metalai, pavyzdžiui, aliuminis, varis, žalvaris, titanas. Taip pat – mediena, stiklas, audiniai, faneros, popierius, kartonas ir kt. Pjaustytose medžiagose paliekama apie 0,2 mm storio siūlė.
Skirtingos panaudojimo sritys – skirtingiems poreikiams
- Reklamos gamyba
- Elektronika
- Juvelyrikos dirbiniai
- Prekybinė įranga
- Baldai
- Modeliai ir prototipai
- Statybų pramonė
- Interjero detalės
- Pakuotės ir kt
Kokie yra lazerio veikimo principai?
Pjaustymas lazeriu vyksta nukreipiant energiją iš lazerio rezonatoriaus į pasirinktą medžiagą, dažniausiai per optinius elementus, pavyzdžiui, specialius lęšius. Lazerinis spindulys – labai didelio intensyvumo, vienos spalvos, vieno bangos ilgio šviesa, kuri dažnai nematoma plika akimi. Prieš pasiekiant lėkštelę, ant kurios padėta pjaustoma medžiaga, lazeris, kartu su suspaustu deguonimi arba azotu, pereina per purkštuko skylę.
Įsivaizduokite, kad su padidinamuoju stiklu bandote nukreipti saulės spindulius į medžio lapą, tokiu būdu rizikuodami sukelti gaisrą. Dabar pagalvokite apie 6 KW energijos nukreipimą į mažą medžiagos plotą, kuris stipriai įkaista. Nenorite, kad Jūsų medžiaga būtų sugadinta bei siekiate džiaugtis puikiai išpjauta forma bei ornamentais? Pasinaudokite profesionalų paslaugomis!